Кон’юнктура світового ринку трубної продукції

03.08.2020

Кон’юнктура світового ринку трубної продукції

Низькі цінові очікування на ринках нафти й газу обіцяють слабкий попит на сталеві труби.

Перспективи споживання нафтогазових труб багато в чому залежать від динаміки споживання енергоносіїв і цін на них. У поточному сезоні ціни на газ в Європі через м’яку зиму перебувають на доволі низькому рівні, і немає особливих перспектив їх зростання протягом року (влітку вони знижуються «автоматично»). Тим більше, європейські газосховища залишаються заповненими на рівні 80%.

Ситуація з цінами на нафту трохи інша – вона багато в чому залежить від геополітичної кон’юнктури, яка є не надто стабільною і швидко реагує на всі різні події (ситуація навколо Ірану, Лівії, Сирії та ін.). Однак міжнародні експерти не очікують істотного зростання або падіння цін на нафту.

Однак головним середньостроковим фактором залишаються не лише військово-політичні або кліматичні причини, а перспективи споживання енергоносіїв у контексті розвитку світової економіки. У цьому питанні все непросто. Рейтингове агентство Fitch прогнозує зниження темпів зростання світової економіки у 2019 році до 2,6% порівняно з 3,2% у 2018 році, а у 2020-му – до 2,5%.

Буровий спад.

Найважливішим індикатором динаміки розвитку нафтогазової галузі є кількість діючих бурових установок для видобутку нафти й газу. Бурова активність знизилася минулого року вслід за зниженням цін на нафту і газ.

За даними американської компанії Baker Hughes, кількість бурових установок у всьому світі у 2019 році скоротилася на 201 од., або на 9%, до 2043 од. Найсуттєвіше зниження числа бурових установок відбулося в Північній Америці. У США показник у річному виразі зменшився на 274 од., або на 25,4%, і становив 804 установки, в Канаді – на 6 од., або на 4,3%, до 135 од.

Потрібно відзначити, що кількість бурових установок у грудні 2019 року порівняно з листопадом зросла на 1 од. Навіть це невелике зростання стало позитивним сигналом для галузі, яка падала майже весь попередній рік.

Регіональна динаміка кількості діючих бурових установок у 2019 році

null

Джерело: Baker Hughes

Зниження кількості бурових установок позначилося на споживанні й цінах на труби для нафтогазу. Середні ціни на нарізні труби нафтового сортаменту (OCTG) у США в листопаді 2019-го впали на 32% р./р.

«Торгові війни посилили побоювання з приводу рецесії у Штатах і сповільнення світової економіки, що негативно позначилося на цінах всіх сировинних товарів, у тому числі енергоносіїв. В умовах високої волатильності й невизначеності нафтогазові компанії сфокусувалися на економії та скоротили інвестиційні програми», – зазначає Андрій Тарасенко, головний аналітик GMK Center.

За межами США бурова активність і попит на OCTG в 2019 році переважно покращилися або залишилися майже незмінними. За даними Baker Hughes, кількість установок у Європі в 2019 році зросла на 44 од., до 139. На Близькому Сході загальне число бурових установок за рік зросло на 36 од., до 430 од. Трубна металургійна компанія (ТМК) констатує стабільний і сильний попит в РФ. Водночас в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні кількість бурових у 2019 році знизилася на 5 од., до 226, в Латинській Америці – на 6 од., до 191.

Динаміка цін на безшовні труби була дуже близькою до динаміки цін на брухт. Однак ціни на труби не відповідали зростанню цін на брухт у жовтні, що свідчить про слабкість ринку.

У травні було укладено нову торговельну угоду США з Канадою й Мексикою, які отримали право безмитного ввезення сталевої продукції у Штати. На думку Андрія Тарасенка, цей факт міг чинити тиск на ціни трубної продукції, оскільки Канада і Мексика – це сумарно 20% імпорту труб у США.

В українському трубному сегменті має місце зниження і виробництва, і перспектив споживання. Трубні підприємства України в січні-листопаді 2019 року зменшили виробництво труб на 5,3% – до 965 тис. т. За підсумками 2019 року «Інтерпайп» очікує зниження споживання трубної продукції в Україні на 15%. Причини – сповільнення темпів зростання світової економіки і зміни стратегії роботи найбільшого споживача труб – «Укргазвидобування».

Більше того, в основних газових показниках у 2019 році Україна також не показує передумов для збільшення споживання трубної продукції. Минулого року власний видобуток газу знизився на 1,4% – до 20,6 млрд куб. м, імпорт зріс на 34,5% – до 14,25 млрд куб. м, споживання (без урахування виробничо-технологічних витрат) зменшилося на 7% – до 26,4 млрд куб. м.

Джерело: www.gmk.center

Читайте так же:

Кон’юнктура світового ринку трубної продукції
Кон’юнктура світового ринку трубної продукції Низькі цінові очікування на ринках нафти й газу обіцяють слабкий попит на сталеві труби. Перспективи…
Кон’юнктура світового ринку трубної продукції
Кон’юнктура світового ринку трубної продукції Низькі цінові очікування на ринках нафти й газу обіцяють слабкий попит на сталеві труби. Перспективи…
Кон’юнктура світового ринку трубної продукції
Кон’юнктура світового ринку трубної продукції Низькі цінові очікування на ринках нафти й газу обіцяють слабкий попит на сталеві труби. Перспективи…
Наши контакты
Время работы:
Понедельник – Пятница
с 09.00 до 18.00
Номера контактных телефонов:
Офис в г. Киев:
+38 073 109-00-91 +38 099 109-00-91
Адрес офиса в г. Днепр:
49000, г. Днепр, ул. Набережная Победы, 26Б, Бизнес-центр «КУБ», оф. 217
Адрес офиса в г. Киев:
01023, г. Киев, ул. Эспланадная, 32В
Адрес производства и склада:
49000, г. Днепр, ул. Днепросталевская, 22

При помощи формы справа Вы можете отправить нам запрос, либо же резюме соискателя работы.

Мы с радостью перезвоним или ответим письменно на Ваш вопрос.

Выберите файл